Главная » 2017 » Травень » 19 » Вишиванка - код нації
14:00
Вишиванка - код нації

Вишиванка — краля!

Пишна, загадкова.
Означає кожна
Ниточка в ній слово.

Із знанням свого родоводу, історії рідного краю починається людина. Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка – все це родовідна пам’ять, наша історія, наші символи.

У невичерпній спадщині духовної культури українського народу є особлива, винятково важлива її частина – вишивка.

Вишивка – це один із найдавніших та найпоширеніших видів народної творчості. Прагнення прикрасити свій одяг, свій дім завжди було властиве людині. За допомогою вишивки звичайний шматок домотканого полотна перетворювався у витвір мистецтва.
Споконвіку українські жінки та чоловіки шанували одяг, а особливо вишиту сорочку. Бо вірили, що вона захищає людину від усього злого. Вважалося, що сорочка, яка прилягає до тіла, є провідником магічної сили, яка є у людині. А водночас – це і оберіг.

Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка - вишиванка – є головним оберегом людини.

Українська вишиванка — це те, без чого важко уявити українську культуру, побут і історію... Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні. Більше того, нині можна з впевненістю говорити про відродження українських традицій у сучасній інтерпретації. Українська вишиванка є абсолютно унікальним, автентичним продуктом, який характеризує не лише темперамент нації, але й є її візитівкою.

 

18 травня працівники районного історико – краєзнавчого музею прийняли активну участь у святковому дійстві на центральній площі міста, присвяченого до Дня вишиванки. До уваги усіх бажаючих були представлені роботи сучасних майстринь (вишиті власноруч вишиванки, картини, ікони з бісера, подушки) та сімейні реліквії які з особливою обережністю та трепетом зберігаються вдома. А також було проведено майстер – клас з вишивання рушника «Рушник вишиваю на щастя на долю» в якому прийняли участь не лише дорослі, а й маленькі мешканці міста. Кожен вкладав часточку своєї душі з кожним створеним стежком. Також кожен бажаючий мав змогу вишити власне ім’я, яке було зашифроване в орнаменті української вишивки.

Вишиванка стала для нас не просто одягом, торговою маркою чи витвором мистецтва. Українська вишиванка – це свого роду сімейний оберіг, символ, який пройшов крізь покоління, єднає рід і вшановується як святиня. Маючи таку красу, ми отримуємо енергію наших предків, пишаємось минулим та гордо дивимось у майбутнє.

Просмотров: 264 | Добавил: Admin_1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: