Главная » 2018 » Лютий » 8 » Без Соборності немає незалежності
13:06
Без Соборності немає незалежності

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. 
Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність своїх земель. Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. І в теперішні дні, коли йде війна на Сході України, наш народ піднявся, щоб захистити свою єдність і незалежність.
У теперішній час, час повернення народові його історичної пам’яті, особливу роль повинно відігравати об’єктивне висвітлення історичних подій, що пов’язані із формуванням і становленням української держави. Одна з таких подій - «Акт злуки». В 1917 році, після повалення царської влади, український народ, який довгий час був під гнітом російського царизму, утворив Українську Народну Республіку. Після перемоги буржуазно-демократичної революції в Австро-Угорщині, а також у результаті збройного повстання 1 листопада 1918 року у Львові та інших містах цього краю постала Західноукраїнська Народна Республіка. Утворений уряд ЗУНР у своїй зовнішній політиці на перше місце поставив питання державного об’єднання з Наддніпрянською Україною. 
22 січня 1919 року сталася важлива подія в житті нашого народу – Акт Злуки двох Українських республік. Вперше за багато століть об’єдналися дві частини єдиної Української держави, об’єднався наш український народ, щоб разом у вільній країні відродити власну історію, рідну мову, багату духовну культуру, політично та економічно сильну державу. 
З подіями, які відбувалися на початку 20 століття в історії України, в районному історико – краєзнавчому музеї під час історичного уроку ознайомилися учні 9 та 10 класів школи ім. В. Тура ( вчитель Л.І. Горб)
До уваги учнів було зачитано історичну довідку, переглянуто відео «Акт Злуки 1919 року», «День Соборності» та «Цікаві факти про Україну». На символічній карті нашої країни юнаки та дівчата писали побажання Україні, серед яким головним було побажання швидкого миру. 
Незалежність України дає можливість кожному з нас стати господарем своєї землі, а для того, щоб ним стати, потрібно, найперше, любити землю, віддавати їй розум, серце, душу, захищати її від ворогів. Що більше буде зроблено для розбудови чесної, демократичної, вільної держави сьогодні, то краще житимемо завтра, і будемо гідними називати себе українцями.

Фото Татарбунарський історико - краєзнавчий музей.Фото Татарбунарський історико - краєзнавчий музей.Фото Татарбунарський історико - краєзнавчий музей.

Просмотров: 596 | Добавил: Admin_1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: