Главная » 2018 » Березень » 23 » Прийди весна красна
08:33
Прийди весна красна

22 березня православні українці згадують 40 святих, а наші пращури «прогнавши» зиму починали кликати, гукати, закликати весну. Не в змозі пояснити закономірності змін пір року, вони боялися, що зима може залишитися назавжди. А якщо поглянути сьогодні за вікно, то закликати весну потрібно терміново. 
Одним з яскравих явищ є закликання весни за допомогою примовок, закликань, співання веснянок, гаївок, ведення хороводів. Саме таке яскраве та веселе дійство зустрічі весни «Прийди весна красна» з циклу гулянки – забавлянки було проведено в районному історико – краєзнавчому музеї для учнів 4 класу ТНВК «Школа – гімназія» (вчитель Літінська Н.О.). З великим задоволенням хлопчаки та дівчатка водили хороводи, грали в традиційні весняні ігри наших бабусь та дідусів, в залі музею було весело та гамірно. Сподіваємось, що весна нас почула і незабаром пригріє нас своїм яскравим та теплим сонячним променем. 
Ще обряд зустрічі весни був безпосередньо пов'язаний із різними культами: сонця, предків, живої природи, землі та вогню. Гарна традиція в свято – прикрашати дерево паперовими або квітами з тканини, яскравими стрічками та дзвіночками, і саме таке дерево прикрашали і дітлахи, намагаючись як гарніше. Після чого деревце було встановлено на подвір’ї зі сподіваннями, що весна неодмінно побачить таке диво і обов’язково прилетить до нас, прожене обридлу зиму і вступить у свої права.

Фото Татарбунарський історико - краєзнавчий музей.Фото Татарбунарський історико - краєзнавчий музей.Фото Татарбунарський історико - краєзнавчий музей.Фото Татарбунарський історико - краєзнавчий музей.Фото Татарбунарський історико - краєзнавчий музей.Фото Татарбунарський історико - краєзнавчий музей.

Просмотров: 883 | Добавил: Admin_1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: